Jdi na obsah Jdi na menu
 

Maria Stock, zimní výlet na začátku jara

Antropocentrická teorie o smyslu života, vesmíru a vůbec tvrdí, že vesmír je uspořádán právě tak, aby v něm mohl existovat člověk. Směle na to navážu: A letošní zima byla tak dlouhá právě proto, aby člověk Linhart stihl nafotit Maria Stock v té správně ponuré "lednové" atmosféře. Chudák, neměl před tím nějak čas, a tak jsme museli všichni mrznout, než mu to konečně vyšlo :-). Přijměte prosím Linhartovu omluvu, za okny už taje sníh a fotky následují.

Moje cesta vedla z Bochova silnicí na Teleč, odtud přes bílou pláň do Údrče a dále přes Polom do bývalé obce Skoky - Maria Stock, která mi byla inspirací pro jednu z písní sudétského alba. Stojí zde krásný a kdysi slavný poutní kostel Navštívení Panny Marie z let 1736 - 1738. Obec byla postupně vysídlena, poslední ranou byla v šedesátých letech výstavba přehrady na Střele, která Skoky odřízla od silnice i od elektřiny.

 

21.9.2006 byl mariánský kostel ve Skokách barbarsky poničen zloději měděného plechu, více zpráv najdete v rubrice Aktuality. Pokud můžete na obnovu kostela přispět finančním darem, zde uvádím konto veřejné sbírky, která je ve správě kláštera v Teplé:

číslo účtu 3733058, kód banky 0300, variabilní symbol 23046, konstantní symbol 0558