Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

ALBA A PŘÍBĚHY

linhart-cd-digipack-dvojstrany-korek-page-001.jpg
Nezvěstní

cp.8-didipack-po-stranach-page-001.jpg
Milostné vzpomínky
na Čp.8
titulka2.jpg
Rozhledna
Výňatek z jízdního řádu Autobusu do Podbořan. Platí od 6.4.2010.
Autobus
do Podbořan
Stručný průvodce Sudétou
Sudéta
   

 Zde se můžete registrovat pro zasílání pozvánek na koncerty

 

Zde si můžete objednat CD

KONCERTY
11.02. Valašské Klobouky, Beseda Hmlisto, Linhart 19:30
15.02. Žatec, klub Budík s Jiřím Padevětem sólo 17:00
25.02. Trutnov, "křest" alba Uzamčená brána
Josefa Lábuse & Trutnoforte, síň Bohuslava Martinů
sólo  
01.04. Steinbach (D) sólo 19:00
22.04. Praha, klub Kaštan, Festival osamělých písničkářů Hmlisto, Linhart  
02.06. Chyňava, kaple Husova sboru, Noc kostelů sólo 18:00
10.06. Lhotka, Lhotecké předletí Hmlisto, Linhart  
26.08. Mikulov, festival MikuLOVE Hmlisto, Linhart  
16.09. Praha, Olšany sólo  

Archiv aktualit hledejte zde.

 

Příspěvky

Československá na Proglasu

31. 1. 2023

Rozhovor vedený Milanem Tesařem o albu Československá, které společně natočili duo Hmlisto (které ve studiu zastupovala Veronika Kickova) a Petr Linhart (kterého ve studiu zastupoval Petr Linhart) najdete v archivu zde.

mt-minor.jpg

 

Československy a bez klišé

5. 1. 2023

Pěkný článek o albu Československá z pera Ondřeje Bezra vyšel 4.1. v Lidových novinách. Lze rozkliknout na plnou velikost. 
A nebo si můžete článek přečíst na serveru Lidovky.cz - zde jsou navíc i videa z koncertu.

ln-bezr.jpg

 

Videa z uvítání Československé v Malostranské besedě

27. 12. 2022

Péčí Lubomíra Houdka a nakladatelství Galén vznikla řada - zdá se nám, že velmi vydařených - záznamů ze společného koncertu k uvítání alba Československá. Na pódiu stáli Hmlisto, Josef Štěpánek a pochopitelně i Linhart. Videa postupně přidáváme do našich kanálů na YT, je to takový pozdní vánoční dárek. Zde je Jáchymov.

 

Koncert ve Valašských Kloboukách přeložen na 11.2.2023

14. 12. 2022

Společný koncert  s duem Hmlisto a s písněmi z alba Československá, ve Valašských Kloboukách v Besedě, plánovaný na 16.12., jsme museli pro nemoc jednoho z nás odložit. Nový termín je 11.2.2023, děkujeme za pochopení.

 

Československá je na světě

6. 11. 2022

ceskoslovenska.jpegAlbum, které je výsledkem autorské spolupráce s duem Hmlisto je na světě. Píšou o nás třeba tohle: Hmlisto, neobyčejné duo matky a syna z horské samoty pod Vtáčnikem, ve své tvorbě kombinuje současné písničkářství s vlivy autentického karpatského folkloru i rockové hudby. Ke spolupráci na nejnovějším albu Československá Hmlisto přizvalo českého folkrockového písničkáře Petra Linharta. Experimentální dvojjazyčné album tak nabízí netradiční fúzi dvou pohledů, dvě výpovědi společně obsažené ve většině písní, a právě spojení dvou pohledů je tím, co dělá tohle album jedinečným. Veronika i Petr psali každý svoji část, svůj pohled na téma příběhu. Vedli spolu rozhovor slovem i hudbou. Ján Kicko pak ty rozhovory umně aranžérsky propojil do jednoho celku. Konečná podoba alba vznikla v Praze v produkci Josefa Štěpánka ve studiu Soundevice se zvukařem Adamem Pakostou. Studiovou kapelu tvořili Ján Kicko (kytary), Jan Steinsdörfer (klávesy), Jan Lstibůrek (baskytara, kontrabas, moog) a Martin Novák (bicí, perkuse, zvonkohra). Album si můžete objednat třeba rovnou v nakladatelství Galén, stáhnout na Supraphonline nebo zakoupit na koncertech. A nebo i na mých stránkách. Poslechnout si ho můžete také na Spotify.
spotify-attempts-clarify-lack-google-cast-support-13.png

 

Singl k albu Československá právě vyšel

30. 9. 2022

Dnes vychází virtuální sigl k připravovanému albu Československá (Hmlisto feat Petr Linhart) s písní Blýskavica. A k němu též lyric video. Autorkou písně i videa je Veronika Kicková, na Linharta si počkejte do 28. října, kdy album oficiálně spatří světlo světa.

 

Singl k albu Československá v pátek vyjde 30.9.

24. 9. 2022

První vlaštovka. A jak píše Veronika Kicková: "Singel BLÝSKAVICA s rockovým zvukom a štúdiovou superkapelou vyjde posledného septembra! Chystáme k nemu netradičné lyric video a iné prekvapenia." Na kousky s Linhartem si ale počkejte do 28.X., kdy vyjde celé album. A nezapomeňte, v pondělí 31.10. dílo slavnostně uvedeme v Praze v Malostranské besedě, lístky jsou už dostupné v předprodeji na zde.  

singl.jpg

 

Koncert v Druztové v pátek 23.9.

23. 9. 2022

Těším se, že si už brzy zopakuji koncert v kostele sv. Máří Magdalény v Druztové. Budu hrát sólo a tedy velmi komorně. Druztovou najdete jenom kousek na sever od Plzně, určitě tam trefíte...

petr_linhart_f_tisk.jpg

 

 

Co je nového? (aktualizace)

11. 5. 2022

Na podzim vyjde album Československá slovenského postfolkového dua Hmlisto, na němž si do jisté míry přihřívám polívčičku. Album uvedeme v pondělí 31.10. v pražské Malostranské besedě a následně na různých koncertech v Čechách i na Slovensku.

Jarní koncert v kladenském bytovém klubu Pod Třešní se také pěkně vyvedl a já ještě jednou i touto cestou děkuji všem přítomným za skvělou spolupráci! Nahrávka je nyní v péči mého dlouholetého kamaráda Ivana Lehkého, aby pak následně péčí nakladatelství Galén spatřila světlo světa. 

 

To bylo to Kladno - koncert v kladenském klubu Pod třešní ve čtvrtek 14.4.

14. 4. 2022

Zveme Vás společně s kytaristou Josefem Štěpánkem do kladenského klubu Pod třešní, který najdete na adrese Ctiborova 1837. Náš koncert začne ve 20:00 a nahrávka z něho vyjde jako živé album s názvem To bylo to Kladno v nakladatelství Galén. Zazní největší sudetské "hity", ale také pár písní, které v běžném repertoáru nemáme. A určitě pak všechny, které se nějak dotýkají mého rodného Kladna. I vy můžete vstoupit do nahrávky tím, že jednoduše přijdete :-)

puty.jpg

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

následující »